Дописници СветСветСвет.Портал

САД доделија речиси 400 милиони долари дополнителна хуманитарна помош за Сирија

САД денеска на донаторската конференција за помош на Сирија и регионот, која по третпат се одржува во Брисел, ветија дополнителни 397 милиони долари хуманитарна помош како дел од планот на ОН за помош на бегалците за оваа и наредната година, соопшти Стејт департментот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close