БизнисДописници СветСветСвет.Портал

САД ја одложија средбата Трамп – Си

Американскиот министер за финансии Стивен Мнучин денеска соопшти дека Администрацијата ја одлага средбата помеѓу претседателите на САД и Кина, Доналд Трамп и Си Џинпинг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close