Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Продолжуваат протестите на опозицијата во Србија

Во Белград синоќа се одржа 17-тиот протест „Еден од пет милиони“, што почна на платото пред Филозофскиот факултет, а заврши пред зградата на Владата во Србија. Пред зградата на РТС се одржа перформансот „Дневник на слободна Србија“, а протестот заврши со најава дека граѓаните следната сабота ќе одат од зградата на Владата до телевизија Пинк. На „големи марш“ до ТВ Пинк граѓаните ги повика актерот и член на Демократската партија (ДС), Бранислав Лечиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close