СветСвет.Портал

Принцот Чарлс и Камила во прва официјална посета на Куба

Британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила ја почнаа првата официјална повеќедневна посета на Куба со отворено покажување на несогласувањето на британското кралско семејство со администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп околу економската изолација на оваа комунистичка земја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close