СветСвет.Портал

Претседателот на Судан нареди да се ослободат сите политички затвореници

Претседателот на Судан, Омар ал Башир нареди да се ослободат сите политички затвореници во земјата, јави агенцијата Анадолија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close