Svet.SlajderСветСвет.Портал

Помпео: Нема настрана да стоиме и да гледаме што прави Русија во Венецуела

Државниот секретар Мајк Помпео денеска ја предупреди Русија дека САД нема да „стојат настрана" додека Москва распоредува воен персонал во Венецуела за поддршка на режимот на претседателот Николас Мадуро.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close