0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Пол Сколс го напушта „Олдам“ по еден месец и една победа како менаџер

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, по еден месец и пет натпревари како менаџер на клубот, го напушта Олдам.

Лондон, 14 март 2019 (МИА) – Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, по еден месец и пет натпревари како менаџер на клубот, го напушта Олдам.

Сколс ја презеде функцијата на 11 февруари и на седум натпревари оствари само една победа, три нерешени и порази. По поднесувањето оставка рече дека многу му е жал.

– Со големо жалење го напуштам клубот за кој навивам целиот мој живот. Веднаш стана јасно дека нема да можам да го направам она што сакав …Сакав да одработам за најмалку 18-месечен договор, и секој што ме познава знае колку сум горд кога го потпишав договорот. Му посакувам на клубот се најдобро во продолжение на сезоната, и јас ќе продолжам да го следам како навивач, рече Сколс.

Кога пристигна во Олдам, клубот беше на 14 место во табелата во Лига 2, а за време на нистата позиција ја зазема и по неговото заминување. зш/

Back to top button
Close