Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

По извештајот на Малер, Русија подготвена да ги подобри односите со САД

Кремљ денеска го поздрави резултатот од речиси двегодишната американска истрага, која заклучи дека претседателот Доналд Трамп не соработувал  со Русите за време на кампањата за претседателските избори во САД во 2016 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close