Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Орбан ги нарече критичарите на ЕПП „корисни идиоти”

Унгарскиот премиер Виктор Орбан ги нарече членовите на Европската народна партија (ЕПП), кои бараат исклучување на неговата партија Фидес од ЕПП, „корисни идиоти" и додаде дека нивните напори им користат само на интересите на левицата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close