ЕвропаЕвропа.Портал

Орбан: Бриселските елити изгубиле допир со реалноста

Неколку дена откако владејачката партија на Унгарија, Фидес, на чие чело е премиерот Виктор Орбан, беше суспендирана од Европската народна партија, тој жестоко го критикуваше Брисел, пишува „Политико“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close