0_Магазин.ПорталДом

Одличен спој од бетон и дрво

Селска куќа, сместена на блага стрмнина во речна долина во областа Хемпшир во јужна Анлија, се одликува со скалести бетонски рамки, двор со базен и зафаќа 1.250 квадратни метри. Проектот е на компанијата Најел Меклафлин Аркитектс

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close