0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Nënshkrim i marrëveshjeve për shpërndarjen e tokës bujqësore shtetërore mbi tre hektarë

Në Qeveri sot do të nënshkruhen marrëveshjet për ndarjen e mbi tre hektarëve tokë shtetërore bujqësore me qira.

Shkup, 5 mars 2019 (MIA) – Në Qeveri sot do të nënshkruhen marrëveshjet për ndarjen e mbi tre hektarëve tokë shtetërore bujqësore me qira.

Në ngjarjen me rastin e nënshkrimit do të mbajnë fjalime kryeministri Zoran Zaev, zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Koço Angjushev dhe ministri i Bujqësisë, Lupço Nikollovski. sn/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close