ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку тројца загинати при нападот во Утрехт

Градоначалникот на Утрехт, Јан ван Занен изјави дека во нападот загинале три лица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close