БалканБалкан.Портал

Најмалку петмина загинати при пожар во Анкара

Пет луѓе загинаа, а 11 се повредени во пожарот што изби во напуштена зграда во индустриска зона во Анкара.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close