Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку десетмина загинати во самоубиствен напад во Сомалија

Најмалку десет  луѓе загинаа во синоќешниот самоубиствен напад во главниот град на Сомалија, Могадишу.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close