Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 40 загинати во престрелката во две џамии во Нов Зеланд

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, изјави дека најмалку 40 луѓе загинале во престрелката во две џамии, што се случи во градот Крајстчрч.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close