0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На ГАК се роди најголемото бебе во државата

Универзитетската клиника за Гинекологија и Акушертство денеска на својата Фејсбук страница објави дека претходниот месец на клиниката се родило најголемото бебе во државата.

Скопје, 11 март 2019 (МИА) – Универзитетската клиника за Гинекологија и Акушертство денеска на својата Фејсбук страница објави дека претходниот месец на клиниката се родило најголемото бебе во државата.

– Еден мал куриозитет …во месец февруари на ГАК со спонтано породување се роди најголемото бебе родено во државата …машко бебе 5700 г. тешко и 55 см долго“, објавија од Гинекологија на ФБ. бт/са/

Back to top button
Close