БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Најблиските соработници на Меркел во посредничка мисија во Приштина и Белград

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска советниците за надворешна политика на германската канцеларка Ангела Меркел, Јан Хекер и Матијас Литенберг, кои по оваа средба вечерва ќе отпатуваат за Белград, на средби со српскиот државен врв, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close