БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Минатата година 19.000 албански државјани побарале азил во ЕУ

Статистичката канцеларија на ЕУ, Евростат, соопшти дека во текот на минатата година 19.000 албански државјани побарале азил во некоја од земјите членки на Европската унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close