Најава на настани

МИА Најави – МКД

МИА Најави – МКД

24 март 2019

Скопје – Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром во организација на мечувалечки клуб „Ескрим“. (Градски парк/11:00, пристигнување на медиуми 10:30)

Скопје – Лидерот на ДУИ Али Ахмети ќе се обрати на настан по повод 20 годишнината од почетокот на интервенцијата на НАТО на Косово, во организација на Институтот за духовно наследство на Албанците. (х.Холидеј Ин/13:00)

Скопје – Прв конгрес на унијата на жени на Демократската партија на Турците на Македонија. (х. Александар палас/12:00)

______________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close