ЕвропаЕвропа.ПорталСветСвет.Портал

Меѓународна донаторска конференција за Сирија во Брисел

Високи претставници на Европската унија изразија надеж дека ќе бидат собрани милијарди долари помош за Сиријците и дека ќе се даде импулс на политичките напори за решавање на осумгодишната криза, на меѓународна конференција, што почнува денеска во Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close