Фудбал

Мбапе двоен стрелец во пресврт победата на ПСЖ против Каен

Предводени од Килијан Мбапе, фудбалерите на Пари Сен-Жермен го победија Каен со 2:1, иако домаќините први дојдоа во водство преку Родриго Нинга во 56.минута.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close