0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

Македонски државјанин уапсен во Приштина врз основа на потерница од Интерпол

Косовската полиција објави денеска дека постапувајќи според меѓунаордна потерница издадена од Интерпол, синоќа во Приштина уапсила државјанин на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close