Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Локални избори во Турција

Во Турција денеска се одржуваат локални избори, што ќе бидат тест за претседателот Реџеп Тајип Ердоган односно за неговата популарност во атмосфера на економска рецесија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close