Svet.SlajderСветСвет.Портал

Лавров: На Вашингтон му е објаснетоа што прават нашите војници во Венецуела

Руското Министерство за надворешни работи и објасни на администрацијата на Трамп дека руските војници, кои во моментов се наоѓаат во Венецуела, ја поправаат опремата според договорот за воено-техничка соработка постигнат меѓу Москва и Каракас, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close