Svet.SlajderСветСвет.Портал

Лагос: Досега потврдени деветмина мртви, спасени 19 лица

Најмалку девет лица загинаа денеска, кога се урна зграда во Лагос, но стручните служби предупредуваат дека таа бројка е далеку од конечна и се очекува смртниот биланс да се зголемува. Овие девет случаи се потврдени откако нивните тела се извлечени од под урнатините.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close