БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовскиот државен врв им ја честита на Албанците победата на изборите во Туз во Црна Гора

Лидерите на косовските институции ѝ ја честитаа на коалицијата на политичките партии на Албанците во Црна Гора, „Албански форум“, победата на локалните избори во новоформираната црногорска општина Туз, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close