БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Во 2018 година повеќе убиства и грабежи, помалку тешки кражби

Директорот на Полицијата на Косово, Рашит Ќаљај во својот годишен извештај пред собраниската Комисија за внатрешни работи, безбедност и надзор врз Безбедносните сили на Косово, информира дека, во однос на кривичните дела, во 2018 година е зголемен бројот на убиства споредено со претходната година, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close