БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово и Албанија во мај ќе го укинат роамингот

Косовскиот вицепремиер и национален координатор на владите на Косово и Албанија, Фатмир Лимај најави дека тарифите на мобилната телефонија за роаминг меѓу двете земи ќе се укинат во месец мај оваа година, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close