БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Коха“: Американски институт препорачува да не се пие водата од чешми во Косово 

Косовскиот портал „коха.нет“ објави денеска препорака на американскиот Центар за контрола и превенција на болестите (ЦДЦ), упатена до туристите кои го посетуваат Косово, да не ја пијат тамошната вода од чешма, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close