Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Китаровиќ: Неподнослив сексизам е што мојот изглед е главна тема на медиумите

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ во интервју за „Нови лист“ вели дека медиумите со пишувањето за нејзината облека и фризура, го игнорираат она што таа го работи, оценувајќи дека функционира претседател се претвора во естрада.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close