БизнисБизнис.ПорталСветСвет.Портал

Кина усвои Закон за странски инвестиции

Кинеското Собрание денеска усвои закон за странски инвестиции, што се оценува како подадено „маслиново гранче“ во текот на трговските преговори со САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close