Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина го зголемува воениот буџет за 7,5 отсто

Кина денеска соопшти дека за 7,5 проценти ќе го зголеми својот буџет за одбраната за оваа година и ќе изнесува 177,6 милијарди долари, а со цел модернизација на опремата и проширување на воената присутност во странство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close