БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ѓилас: Нема услови за фер избори во Србија

Еден од основачите на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС), Драган Ѓилас и секретарот на СзС, Љубан Паниќ за време на дводневната посета на Вашингтон имаа серија состаноци со американски официјални претставници со кои разговараа за протестите, недостатокот на дијалог меѓу власта и опозицијата и неможноста да се одржат слободни и фер избори, соопшти СзС .

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close