Svet.SlajderСветСвет.Портал

Илјадници луѓе се предадоа во Багуз, последното упориште на ИД

Помеѓу 1.500 и 2.000 луѓе го напуштија Багуз, последната енклава на Исламска држава во источна Сирија и се предадоа на Сириските демократски сили (СДФ), изјави портпаролот на СДФ, Мустафа Бали.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close