СветСвет.Портал

Христијанските гласачи во Индија бараат повеќе гробни места

Христијанските гласачи во индискиот град Мумбај бараат повеќе гробни места пред одржување на националните избори следниот месец, тврдејќи дека се приморани да ги ставаат телата на починатите едно преку друг, бидејќи гробиштата се пренатрупани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close