БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: Немнозинските заедници да се вклучат во дијалогот со Србија

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска во својот кабинет претставниците на Демократската партија на Турците во Косово, Муфера Шиник и Енис Керван, со кои,како што објави, разговарал за вклучувањето на претставници на немалцинските етнички заедници во државната делегација за дијалогот со Србија, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close