СветСвет.Портал

Гутереш: Мораме да се обединиме против сите облици на терор

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш денеска  им изрази сочувство на семејствата на жртвите, истакнувајќи дека е тажен поради убиствата на невини луѓе додека мирно се молеле во џамии на Нов Зеланд.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close