Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гуаидо: Повеќе од 600 офицери откажале послушност

Лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо, кој се наоѓа во посета на Парагвај, каде бара поддршка за промена на власта во својата земја, изјави денеска дека последните денови 600 војници и откажале послушност на Владата на претседателот Николас Мадуро.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close