Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Гордон Сонланд: Зависноста од руски гас носи големи ризици за Европа

Зависноста од рускиот гас носи големи ризици за Европа, посочува амбасадорот на САД во ЕУ, Гордон Сонланд во авторска колумна објавена денеска во лондонскиот весник „Фајненшл Тајмс“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close