Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција прифати пет деца на француски џихадисти од Сирија

Франција денеска прифати пет деца на француски џихадисти од Сирија, сирачиња и на возраст околу пет години. Тие биле во кампови во североисточна Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close