Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Феминистички штрајк во Грција по повод Денот на жената

Феминистички организации, здруженија на жени, синдикати и униите на жени од дел од грчките партиите, здружени во „Грчката мрежа за феминистички штрајк на 8-ми март“, денеска првпат во Грција организираат штрајк и протест во грчката престолнина, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close