0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Фејсбук избриша 1,5 милион снимки од нападите врз двете џамии на Нов Зеланд

Компанијата Фејсбук во првите 24 часа по нападот на двете џамии на Нов Зеланд отстранила 1,5 милион снимки од тој грозоморен чин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close