Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европарламентот предлага конкретни предлози за борба против загадувањето на воздухот

Европскиот парламент денеска усвои Резолуција, која дава предлози за борба против загадувањето на воздухот во секторот на транспортот, земјоделство и енергетиката, јави дописникот на МИА од Стразбур.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close