ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ќе одвои 1,5 милијарда евра за сириските бегалци во Турција

Европската унија ќе одвои 1,5 милијарда евра за сириските бегалци во Турција, во рамки на договорот за запирање на напливот мигранти кон ЕУ, потпишан во март 2016 година, изјави денеска високата претставничка на ЕУ за надворешна политика Федерика Могерини на донаторската конференција за Сирија во Брисел. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close