0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

Është realizuar shorti për fazën e grupeve në KB në basketboll

Sot në qytetin kinez Shenzhen është realizuar shorti për fazën e grupeve për Kampionatin botëror në basketboll.

Shenzhen, 16 mars 2019 (MIA) – Sot në qytetin kinez Shenzhen është realizuar shorti për fazën e grupeve për Kampionatin botëror në basketboll.

Mundiali luhet nga 31 gushti deri më 15 shtator në tetë qytete kineze, ndërsa plasman në fazën e ardhshme do të sigurojnë dy kombëtaret më të mira nga grupet.

Mbrojtësi i trofeut, kombëtarja e SHBA-së, do të luajë në grup me Turqinë, Çekinë  dhe Japoninë.

Grupet për KB në Kinë:

Grupi A: Bregu i Fildishtë, Polonia, Venezuela, Kina
Grupi B: Rusia, Argjentina, Koreja, Nigeria
Grupi C: Spanja, Irani, Porto Riko, Tunizia
Grupi D: Angola, Filipine, Italia, Serbia
Grupi E: Turqia, Republika Çeke, SHBA-ja, Japonia
Grupi F: Greqia, Zelanda e Re, Brazili, Mali i Zi
Grupi D: Republika Dominikane, Franca, Gjermania, Jordania
Grupi X: Senegali, Kanadaja, Lituania, Australia. mb/

Таг
Back to top button
Close