Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Две лица загинаа на избирачко место во источна Турција

Темел Карамолаолу, водач на помала турска исламска политичка партија „Фелисити", изјави денеска дека две лица биле убиени во источна Турција на избирачко место. Тој на Твитер напиша дека волонтер и набљудувач биле убиени во еден округ во провинцијата Малатја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close