БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дисциплинска постапка против албанската амбасадорка во Атина поради исчезнатите пасоши

Албанското Министерство за Европа и надворешни работи соопшти дека почнало дисциплинска постапка против амбасадорката на Албанија во Атина, Ардијана Хобдари, поради скандалот за исчезнувањето на 100 албански пасоши во Грција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close