СветСвет.Портал

Црната кутија од урнатиот авион „Етиопиен ерлајнс“ ќе се анализира во странство

Портпаролот на Етиопиен ерлајнс денеска изјави дека црната кутија од Боингот 737 Макс 8, кој се урна во неделата, ќе биде оспратена на анализа во странство, но оти се уште не е одлучено во која земја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close