БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ципрас: Се наоѓаме на историски крстопат за иднината на земјата

Земјата и економијата свртеа нова страница, се наоѓаме на историски крстопат, но пред нас имаме уште битки, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас во неговото обраќање на состанокот на пратеничката група на СИРИЗА, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close